اهداف نورپردازی


اهداف نورپردازی عبارت اند از :

۱) بازرگانی_تبلیغاتی

#نورپردازی یکی ابزارها و روش های شناخته شده برای بازاریابی و تبلیغات است. در هر یک از فضاهای تجاری متناسب با نوع فعالیت آن میتوان از #نورپردازی به شیوه ای سودمند بهره مند شد.یکی از اهداف نورپردازی میتوان به جلب نظر مشتریان اشاره کرد . از طرف دیگر شیوه ای کارآمد برای زیبا کردن کالاها در ویترین مغازه ها و فروشگاه ها به شکل مطلوب است.

۲) روشنایی

هدف آن روشن کردن فضا در هنگام شب برای استفاده از آن است. به این منظور متناسب با امکانات از انواع #نور مصنوعی به رنگ آفتابی یا مهتابی استفاده میشود . شرایطی بوجود آید که فعالیت ها به سادگی و تا حد ممکن مانند روز انجام شود. یکی از اهداف #نورپردازی، ترکیب کردن نورها  با هم که قابل استفاده برای تمام فضاها شود.

۳) امنیتی

برای حفظ امنیت در برخی از فضاها لازم است که در شب فضا را مانند روز روشن نگه داشت. در این حالت مهمترین موضوع در اهداف #نورپردازی ،روشن بودن فضا،قابل رویت بودن افراد و پدیده ها است. علاوه بر آن فضای گرم و دعوت کنندگی هم ایجاد کند.

۴) تفریحی

از اهداف #نورپردازی برخی از فضاها میتوان به افزایش کارکرد تفریحی آنها اشاره کرد. امروزه عده ای از افراد تنها در شب از اوقات فراغت برای تفریح برخوردار هستند. استفاده از #نورپردازی برای اهداف تفریحی از یک طرف به توسعه استفاده از فضاهای فراغتی میشود. از طرف دیگر به توسعه کیفیت و سرزندگی فضاها و عناصر کمک میکند.

۵) زیبایی

برای زیباسازی و #نورپردازی_داخلی و خارجی می توان از نورهای متنوعی استفاده کرد. برای رسیدن به اهداف نورپردازی میتوان عناصر را به صورتی  #نورپردازی کرد که زیباییشان بیشتر به نمایش گذاشته شود .

۶) فرهنگی

یکی از فعالیت های فرهنگی در عرصه شهرسازی،توجه نسبت به فضاهای تاریخی از طریق #نورپردازی آنها در شب است. با متمرکز کردن #نور روی جزییات این آثار زیبایی آنها دوچندان میشود.

نمونه هایی از اهداف #نورپردازی را در تصاویر زیر مشاهده میکنید.


کلید واژه : #نورپردازی #نورپردازی_داخلی #روشنایی #نور #تابلوسازی #تابلوسازان #تابلوساز #الکترونیک #الکترونیکی #الکتریک #الکتریکی #تبلیغات #تابلوی_تبلیغاتی #تابلوهای_تبلیغاتی #لایت_باکس #تابلو_ثابت #تابلو_روان #تابلو_چنلیوم #تابلو_چلنیوم #چنلیوم #چلنیوم #تابلوروان_ال_ای_دی #تابلومدرن #پاساژامجد #ماژول #ماژولLED #چنلیوم_پانچ #حروف_برجسته #بلوکی #ال_ای_دی_بلوکی #اس_ام_دی_بلوکی #ماژول۸۰۶aw #سوییچینگ #ترانس #منبع_تغذیه #رزینی #تزریقی #اینجکشن #اس_ام_دی

key word : #Marketing #Shopping #Management #Work #Team #Teamwork

  key word : #Electronics #Tetrisel #Business #Technology #Chaneliom #Chaleniom #Smd

 key word : #Ledmodule #Led_module #Sign #Chanelium #Chalenium

key word : #Tetriselelectronics #Light_box

کلید واژه : نورپردازی نورپردازی_داخلی روشنایی نور تابلوسازی تابلوسازان تابلوساز الکترونیک الکترونیکی الکتریک الکتریکی تبلیغات تابلوی_تبلیغاتی تابلوهای_تبلیعاتی لایت_باکس تابلو_ثابت تابلو_روان تابلو_چنلیوم تابلو_چلنیوم چنلیوم چلنیوم تابلوروان_ال_ای_دی تابلومدرن پاساژامجد ماژول ماژولLED چنلیوم_پانچ حروف_برجسته بلوکی ال_ای_دی_بلوکی اس_ام_دی_بلوکی ماژول۸۰۶aw سوییچینگ ترانس منبع_تغذیه رزینی تزریقی اینجکشن اس_ام_دی

key word : Marketing Shopping Management

Work Team Teamwork Electronics Tetrisel Business

Technology Chaneliom Chaleniom Smd Led_module

Ledmodule Sign Chanelium Chalenium Tetriselelectronics

Light_box