لایت باکس


تابلو لایت باکس به تابلوی بک لایت هم معروف هستند. هر تصویری را میتوان با استفاده از این #تابلوی_تبلیغاتی به نمایش گذاشت.

لایت باکس دو نوع با روشنایی و بدون روشنایی دارد.به این صورت که تصویر مورد نظر روی بک لایت چاپ شده و درون قاب قرار میگیرد. بک لایت از جنس PVC است تا بتواند #نور را از خود عبور دهد. در نهایت روی تصویر یک طلق شفاف قرار میگیرد تا تصویر آسیب نبیند.

معمولا قاب هایی از جنس آلومینیوم،پلکسی،چوب و… دارند که اگر این لایت باکس از نوع #روشنایی باشد داخل آن لامپ های کم مصرفی از نوع SMD #LED وجود دارد که به پشت تصویر #نور یکنواخت میدهد و باعث نمایش آن میشود،در نتیجه جلوه ی بیشتری به تبلیغات میدهد.

از لایت باکس در دکوراسیون داخلی هم میتوان استفاده کرد. به عنوان مثال میتوان در آسمان آبی (مجازی) از #لایت_باکس  استفاده کرد.

استفاده از رنگ های گرم مانند زرد و قرمز باعث جلب توجه بیشتر مشتری میشود. در کنار آن محل مناسب نصب تابلو در به نمایش گذاشتن محصولات شما به صورت دائم در بین مردم تاثیر بسزایی در بازاریابی دارد. 

تصویر چاپ شده در این مدل تابلو به دلیل چاپ سریع و تعویض آسان این قابلیت را برای شما به وجود می آورد که تبلیغات متنوعی را برای محصولات خود ارائه دهید. همین تنوع باعث محبوبیت این سبک #تابلوی_تبلیغاتی در بین عکاسان نیز شده است.

ویژگی های لایت باکس :

 1. قابلیت اجرا در محیط داخل و خارج
 2. تنوع بالا در مدل های لایت باکس
 3. کیفیت بالا در چاپ بک لایت
 4. مقرون به صرفه بودن
 5. نصب آسان

انواع #تابلوهای_تبلیغاتی لایت باکس :

 • فریم لس (تکس تایل)
 • اسنپ فریم
 • آلومینیومی
 • لوگو باکس
 • کریستالی
 • ترکیبی
 • مگنتی
 • لولایی
 • گردان
 • MDF

لایت باکس فریم لس (تکس تایل)

#لایت_باکس پارچه ای نام دیگر فریم لس است که به دو صورت لایت باکس پارچه ای یک طرفه و دوطرفه هستند.

 لایت باکس پارچه ای یک طرفه از یک لایه پارچه ای که بتواند #نور را از خود عبور دهد و مقاوم به شرایط آب و هوایی باشد ساخته شده است .

قابی از جنس آلومینیوم با ضخامت حدودا ۷سانتیمتر دارد،که در لبه هایش شیارهایی وجود دارد که پارچه ی چاپ شده و دوردوزی شده با پلاستیک در آن شیار قرار میگیرد. در صورت تمایل میتوان آن پارچه را تعویض کرد و طرح جدید را روی پارچه ی جدید ، چاپ و دوردوزی کرد و مجددا نصب کرد.

لایت باکس پارچه ای دوطرفه نیز به همین صورت ساخته میشود با این تفاوت که ضخامتی حدود ۱۲سانتیمتر دارد.

تکس تایل را میتوان هم به صورت ساده روی دیوار نصب کرد هم به صورت آویزان،به صورت ساده میتوان مانند تابلو یا قاب عکس با میخ روی دیوار نصب کرد ، یا به صورت ایستاده (استند) و یا به کمک سیم یا زنجیر و دو میله ی استیل آویزان کرد.

ویژگی های #تابلوی_تبلیغاتی تکس تایل :

 1. سبک ، حمل و جابجایی آسان
 2. ضخامت کم و ظریف بودن
 3. تعویض راحت بک لایت
 4. مصرف برق کم

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس فریم لس را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس اسنپ فریم

این #تابلوی_تبلیغاتی از یک قاب آلومینیومی ساخته شده است که دور تا دور چاپ بک لایت قرار میگیرد و یک طلق شفاف روی آن قرار میگیرد. پشت بک لایت نیز لامپ های LED #SMD قرار میگیرد و #نور یکنواخت را پخش میکند. فقط باید توجه داشت که در زمان چاپ تصویر از هر طرف حدود ۲-۳ سانتیمتر در نظر گرفته شود که زیر قاب آلومینیومی میرود.

میتوان بعد از مدتی تصویر را تعویض کرد و تصویر جدید را با بازکردن قاب،درون آن قرار داد و طلق شفاف را روی آن گذاشت و محصولات جدیدی را تبلیغ کرد.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس اسنپ فریم را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس آلومینیومی

این مدل #تابلوی_تبلیغاتی از یک قاب آلومینیومی ساخته شده که گوشه های گرد و پلاستیکی دارد. کمی شبیه به لایت باکس اسنپ فریم است ولی گوشه های گردی دارد. توسط #اس_ام_دی #نورپردازی میشود. از این تابلو برای مواردی استفاده میشود که نیاز به تعویض بک لایت نداشته باشند زیرا به سختی تعویض میشود.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس آلومینیومی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس لوگو باکس

همانطور از اسمش پیداست به جای استفاده از یک باکس مربعی یا مستطیل از لوگوی مورد نظر استفاده میشود که سردرب مغازه ها ،فروشگاه های بزرگ،نمایشگاه های ماشین از این مدل تابلوی تبلیغاتی استفاده میشود.

فروشگاه های زنجیره ای مانند رفاه،شهروند،کوروش و بسیاری از فروشگاه های برند مانند نایک،اپل و… از این روش برای #تبلیغات خود استفاده میکنند. قابلیت اجرا در فضاهای داخل و خارج را دارد.

از مواد اولیه مختلفی برای ساخت این تابلو استفاده میشود از قبیل استیل،آهن،آلومینیوم و چوب. برای #نورپردازی هم از انواع LED# و دیگر منابع نوری استفاده میشود.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس لوگو باکس را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس کریستالی

تابلوی کریستالی از دوعدد پلکسی با ضخامت های متفاوت ساخته شده است که بک لایت مورد نظر بین این دو طلق شفاف قرار میگیرد. برای جلوگیری از سر خوردن بک لایت و پلکسی روی هم از ۴ عدد ثابت کننده استفاده میشود که برای نصب روی دیوار هم میتوان از آنها استفاده کرد.

ضخامت یکی حدود ۸ میلیمتر و دیگری حدود ۲ میلیمتر است که در مجموع حدود ۱۰-۱۱ میلیمتر میشود. SMD# در حاشیه ی طلق ضخیم تر و در پشت بک لایت قرار میگیرد تا #نور یکنواخت به تصویر برخورد کند. تعویض این تابلو نیز به آسانی انجام میشود.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس کریستالی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس ترکیبی

این تابلوها با توجه به نامشان از ترکیب شدن مواد اولیه و در اندازه های متفاوت ساخته میشوند. در واقع ترکیبی از استیل و پلکسی است. در شکل های متنوعی وجود دارند.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس ترکیبی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس مگنتی

#لایت_باکس مگنتی یا آهنربایی مانند لایت باکس فریم لس از دو طلق تشکیل شده ولی بر خلاف آن طلق و بک لایت توسط آهنربا به هم وصل میشوند.  پشت لایت باکس هم یک MDF قرار دارد. تعویض بک لایت آن به آسانی قابل انجام است. برای منبع #نور هم از SMD# استفاده میشود.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس مگنتی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس لولایی

این مدل #تابلوی_تبلیغاتی از جنس آلومینیوم به ضخامت تقریبا ۷-۹ سانتیمتر است. در یک طرف آن لولایی وجود دارد که امکان باز و بسته کردن آن را  فراهم میکند و میتوان به راحتی بک لایت را تعویض کرد. در قدیم از لامپ های مهتابی به عنوان منبع #نور استفاده میکردند ولی اکنون از SMD# استفاده میشود.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس لولایی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس گردان

این #لایت_باکس از مدل هایی است که هیچکس نمیتواند نسبت به آن بی تفاوت باشد زیرا توسط موتور و گیربکس به صورت ۳۶۰ درجه میچرخد و جلب توجه زیادی میکند و نقش بسزایی در بازاریابی و تبلیغات دارد.

ویژگی های این #تابلوی_تبلیغاتی : 

 1. سبک و قابل حمل بودن
 2. کیفیت بالای بک لایت
 3. امکان دید ۳۶۰ درجه

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس گردان را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


لایت باکس MDF

#لایت_باکس MDF تابلویی است که قابی از جنس MDF و یا نئوپان با روکش MDF دارد. قابلیت اجرا در مکانهای داخلی یا خارجی را دارد.

نمونه ای از #تابلو #لایت_باکس MDF را در تصویر زیر مشاهده میکنید.


کلید واژه : #نورپردازی #نورپردازی_داخلی #روشنایی #نور #تابلوسازی #تابلوسازان #تابلوساز #الکترونیک #الکترونیکی #الکتریک #الکتریکی #تبلیغات #تابلوی_تبلیغاتی #تابلوهای_تبلیغاتی #لایت_باکس #تابلو_ثابت #تابلو_روان #تابلو_چنلیوم #تابلو_چلنیوم #چنلیوم #چلنیوم #تابلوروان_ال_ای_دی #تابلومدرن #پاساژامجد #ماژول #ماژولLED #چنلیوم_پانچ #حروف_برجسته #بلوکی #ال_ای_دی_بلوکی #اس_ام_دی_بلوکی #ماژول۸۰۶aw #سوییچینگ #ترانس #منبع_تغذیه #رزینی #تزریقی #اینجکشن #اس_ام_دی

key word : #Marketing #Shopping #Management #Work #Team #Teamwork

  key word : #Electronics #Tetrisel #Business #Technology #Chaneliom #Chaleniom #Smd

 key word : #Ledmodule #Led_module #Sign #Chanelium #Chalenium

key word : #Tetriselelectronics #Light_box

کلید واژه : نورپردازی نورپردازی_داخلی روشنایی نور تابلوسازی تابلوسازان تابلوساز الکترونیک الکترونیکی الکتریک الکتریکی تبلیغات تابلوی_تبلیغاتی تابلوهای_تبلیعاتی لایت_باکس تابلو_ثابت تابلو_روان تابلو_چنلیوم تابلو_چلنیوم چنلیوم چلنیوم تابلوروان_ال_ای_دی تابلومدرن پاساژامجد ماژول ماژولLED چنلیوم_پانچ حروف_برجسته بلوکی ال_ای_دی_بلوکی اس_ام_دی_بلوکی ماژول۸۰۶aw سوییچینگ ترانس منبع_تغذیه رزینی تزریقی اینجکشن اس_ام_دی

key word : Marketing Shopping Management

Work Team Teamwork Electronics Tetrisel Business

Technology Chaneliom Chaleniom Smd Led_module

Ledmodule Sign Chanelium Chalenium Tetriselelectronics

Light_box